Кина фабрика единствена скоч симпатична лента диспензерот за училиште или канцеларија

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Our Advantage

  Our client,Service And Certification

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  тип:
  Бренд име:
  Хуишенф
  Број на модел:
  HS811
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Тема:
  симпатична лента диспензерот и издржлив
  боја:
  Black & White & F.pink или кориснички
  лепак:
  ≤22mm
  материјал:
  пластични
  Тежина:
  320G
  големина:
  11,7 * 4.0 * 6.7см
  Користење на логото:
  прилагодено логото
  OEM / ODM:
  прифатливи
  MOQ:
  1000 парчиња
  shippment:
  DHL / ТНТ / EMS / UPS-от итн
  SupplyAbility
  SupplyAbility:
  600000, неее / парчиња месечно Urgence цел може да се обезбеди производство прекувремена работа
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Пакување: 1 ЕЕЗ / боја кутија, 12 / ЕЕЗ / Внатрешна, 48 / ЕЕЗ / ЦТН,
  Внатрешна кутија: 24.3 * 14.2 * 13.3cm
  ЦТН големина: 30.2 * 25.7 * 29.1cm
  Порт
  Yantian / Shekou, Шенжен, Кина
  :
  7-45days по добивањето на плаќање

  Опис на производот

  1. MOQ : 1000 парчиња за кориснички налог, нема ограничување за бренд HS

  2. OEM Прифатени : Да, (на клиентите лого / производи боја / боја кутија / превозот марка и др)

  3. Бесплатен примерок : Повеќето производи ниска вредност во Хуишенф продавница може да биде понуден за бесплатно,
  но товарни собираат. Покрај боја прилагодување и логото и др

  4. Сертификација: ISO9001, CE

  име на производот
  Кина фабрика единствена скоч симпатична лента диспензерот за училиште или канцеларија
  боја
  Black & White & F.pink или кориснички
  лепак
  ≤22mm
  моќ
  прирачник
  OEM
  прифатливи
  модел Не
  HS811
  Гаранција
  12 месеци
  сертификати
  ISO9001, CE
  Место на потекло
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  MOQ
  1000pcs за кориснички налог, нема ограничување бренд HS.
  детални слики
  други производи
  Касета диспензерот HS807

  A серија на Спојувач HS809

  А serices на дупки HS810

  Нашата компанија

  Ако имате било какви прашања во врска со производи, pls контактирајте со нас! Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика и шоу!

  Нашата фабрика има се фокусира на производство Спојувач за околу 12years.And ние имаме стручен тим за истражување и развој на нов производ.
  Контрола на квалитетот:
  - Примерок ќе се испрати на клиентите за потврда пред производство.
  - Имаме професионални КК штабови да се контролира од суровини (пластика, метал, соберат линија, складиште) за да се заврши на стоката.
  партнер за соработка
  Пакување и испорака
  нашите услуги

  1. Сертификација : ISO9001, CE

   

  2. инженер група : Професионална 5-10 R & D инженери за прилагодување производи студија БЕСПЛАТНО.

   

  3. Строга контрола на квалитетот : Хуишенф сопствена калапи работилница вбризгување, хардвер штанцување работилница, пролет работилница, соберете работилница за производи

   

  4. Производство на напредокот :

   

  Потврди цел детали -arrange производство на тест план -QC -prepare материјал

   

  - Материјал склад - соберат линија -QC провери само преводи во процесот - КК проверка по заврши

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Huizhou Shengtai Metal & Plastic Manufacturing Co.,Ltd was established in 2004,specialized in manufacturing stationery,including stapler, paper punch, pencil sharpener, staple remover, tape dispenser, paper cutter etc.We have our own brand :Hui Sheng .

  With over 238 employees,we had great capacity to produce more than 15000 pieces of stationery daily.

  HTB1_jeQJVXXXXbFXVXXq6xXFXXXx

  Our building area is over 10000 square meters.We have Advanced equipment to manufacture complete stationery in house.

  HTB1ZRwVHpXXXXbVXVXXq6xXFXXXU

  Our client

  1、we have more than 8 years of experience in manufacturer of stationney

  2、our products are sold all over the world.

  3、our products are extensively used in office,school and other industries.

  HTB1Eh8AJVXXXXXiXVXXq6xXFXXXv

  нашите услуги

  1.Certification: ISO9001, CE

  2.Engineer група: Професионална 5-10 R & D инженери за прилагодување производи студија БЕСПЛАТНО.

  3.Strict quality control: Huisheng own Injection molding workshop,Hardware stamping workshop, Spring workshop, Assemble workshop for products

  4.Produce progress:Confirm order details -arrange producing plan -prepare material –QC test-Material warehouse – assemble line –QC check in process – QC check after finish-order salesman/assistant spot check.

  Our Certification

  Сертификација

  1.Are you a trade company or a manufacturer?

  A:We are an ISO,CE approved manufacturer specialized in stationery.

  OEM & ODM service are available.

  2.What is your MOQ ?

  A: Our minimum order quantity is 100 pieces.

  3.What is your delivery date?

  A: The delivery date is 3 days for stocks order, 35-45 days for customized order.

  4.What is your payment terms?

  A: 30% deposit in advance and 70% balance before delivery.

  5.Can you send free samples?

  A: Yes, free samples are available; you just need to pay the express fee.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!