Трговија на големо училиште снабдувач лента диспензерот машина

Краток опис:


детали за производот

Our Advantage

Our client,Service And Certification

Најчесто поставувани прашања

Тагови производ

Преглед
Основни детали
тип:
Бренд име:
Хуишенф
Број на модел:
HS859
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Име на производот:
Трговија на големо училиште снабдувач лента диспензерот машина
Опис:
лента диспензерот
боја:
Пинк / бела / сина или изменуваат
пакување:
1/12 / 48pcs
GW:
12,5 килограми
ЦТН големина:
26,5 * 23,5 * 44.5cm
Слободен семплер:
Достапно
OEM / ODM:
Достапно
Гаранција:
12 месеци
употреба:
Канцеларија / школа за снабдување
SupplyAbility
600000, неее / парчиња месечно Urgence цел може да се обезбеди производство прекувремена работа
Пакување и испорака
пакување Детали
Порт
FOBshenzhen, Кина
Водечко време :
7-45 дена по добиениот износ

Опис на производот
име на производот
Трговија на големо училиште снабдувач лента диспензерот машина
точка бр:
HS859
материјал
ABS + Метал
боја
Пинк / бела / сина
лепак
25mm * 42mm
производ големина
11,3 * 6,7 * 4,8 см
пакет
1/12 / 48pcs
MOQ
1000 (прифати преговори) компјутери за кориснички налог, нема ограничување за бренд HS

1.  MOQ : 1000 (прифати преговори) компјутери за кориснички налог, нема ограничување за бренд HS

2. OEM Прифатени: Да, (на клиентите лого / производи боја / боја кутија / превозот марка и др)

3.  Бесплатен примерок : Повеќето производи ниска вредност во Хуишенф продавница може да биде понуден за бесплатно,

   но товарни собираат. Покрај боја прилагодување и логото и др

4. Сертификација: ISO9001, CE

Прикажи производи

повеќе производи
нашите сертификатиНашата компанија


нашите услуги

1.Certification: ISO9001, CE

2.Engineer група: Професионална 5-10 R & D инженери за прилагодување производи студија БЕСПЛАТНО.

3.Strict контрола на квалитет: Хуишенф сопствени шприцоване работилница,

Хардвер штанцување работилница, пролет работилница, соберете работилница за производи

4.Produce тек:

Потврди цел детали -arrange производство на тест план -QC -prepare материјал

-Material склад - соберат линија -QC провери само преводи во процесот - КК проверка по заврши

-order продавач / асистент проверка на самото место.

Контактирајте не


 • Претходно:
 • Следно:

 • Huizhou Shengtai Metal & Plastic Manufacturing Co.,Ltd was established in 2004,specialized in manufacturing stationery,including stapler, paper punch, pencil sharpener, staple remover, tape dispenser, paper cutter etc.We have our own brand :Hui Sheng .

  With over 238 employees,we had great capacity to produce more than 15000 pieces of stationery daily.

  HTB1_jeQJVXXXXbFXVXXq6xXFXXXx

  Our building area is over 10000 square meters.We have Advanced equipment to manufacture complete stationery in house.

  HTB1ZRwVHpXXXXbVXVXXq6xXFXXXU

  Our client

  1、we have more than 8 years of experience in manufacturer of stationney

  2、our products are sold all over the world.

  3、our products are extensively used in office,school and other industries.

  HTB1Eh8AJVXXXXXiXVXXq6xXFXXXv

  нашите услуги

  1.Certification: ISO9001, CE

  2.Engineer група: Професионална 5-10 R & D инженери за прилагодување производи студија БЕСПЛАТНО.

  3.Strict quality control: Huisheng own Injection molding workshop,Hardware stamping workshop, Spring workshop, Assemble workshop for products

  4.Produce progress:Confirm order details -arrange producing plan -prepare material –QC test-Material warehouse – assemble line –QC check in process – QC check after finish-order salesman/assistant spot check.

  Our Certification

  Сертификација

  1.Are you a trade company or a manufacturer?

  A:We are an ISO,CE approved manufacturer specialized in stationery.

  OEM & ODM service are available.

  2.What is your MOQ ?

  A: Our minimum order quantity is 100 pieces.

  3.What is your delivery date?

  A: The delivery date is 3 days for stocks order, 35-45 days for customized order.

  4.What is your payment terms?

  A: 30% deposit in advance and 70% balance before delivery.

  5.Can you send free samples?

  A: Yes, free samples are available; you just need to pay the express fee.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!